Zespół na wesele - cena 2021 2022? Cennik Zespołów Weselnych.

Cena zespołu na wesele to temat szeroki jak rzeka. Od ceny zespołu zależy w dużej mierze jego być albo nie być. Pary Młode szukając zespołu na swoje wesela patrzą również przez pryzmat ceny. Poniżej postaramy się przybliżyć temat cenników zespołów weselnych.

Co się składa na taką bądź inną cenę oraz czego można się spodziewać dzwoniąc lub pisząc do zespołu aby zapytać o cenę grania na weselu. Nie będzie to proste zadanie i nie sposób również podać konkretnych wartości a jedynie półki cenowe w zależności od rodzaju zespołu.

Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest to aby zespół Wam odpowiadał, tzn. jego muzyka i prowadzenie, nie cena, prestiż i cała sprzętowa otoczka (chociaż częstokroć poziom zespołu idzie w parze z tym całym bałaganem).

A jeżeli jesteś zainteresowany ceną za wesele zespołu TEQUILA to kliknij tutaj i zadzwoń lub napisz do nas 😉

Ile kosztuje zespół weselny 2021 2022, jaki jest koszt wynajęcia zespołu na wesele,

Skład i rodzaj zespołu na wesele a jego cena.

Zespoły weselne można podzielić na trzy rodzaje:

ile kosztuje zespół na wesele grający na żywo, koszt wynajęcia zespołu grającego na żywo na wesele

Ceny zespołów grających na żywo - 100% live

Zespół na żywo to brzmi dumnie, ale również będzie najdroższą opcją. Mam tutaj na myśli zespół złożony z instrumentalistów i wokalistów z prawdziwego zdarzenia (6 i więcej osób) których warsztat muzyczny i wokalny pozwala na zagranie i zaśpiewanie różnorodnego repertuaru (bo na taki najczęściej jest zapotrzebowanie na weselach) w jakości coverowej – czyli maksymalnie zbliżonej do oryginalnego wykonania.

Jeżeli oprócz tego zespół taki potrafi zręcznie poprowadzić wesele, zabawić gości weselnych i nadać weselu klimat to jego cena na pewno nie zejdzie poniżej 10 tyś zł a często wyniesie ponad 15 tyś zł.

Ceny zespołów live-act

Ale jakie to zespoły live act? 😉 Otóż, większość to właśnie live act. O takim zjawisku można powiedzieć wszędzie tam, gdzie wokaliści oczywiście śpiewają na żywo, instrumenty jak najbardziej grają ale część muzyki jest wykorzystywana z urządzeń elektronicznych. Style, sample, bazy aranżacyjne przygotowane pod skład zespołu lub po prostu aranżacje dodatkowo „ozdobione” grą na żywo. Takie zespoły są już mniej liczne (ok. 4-5 osób) jednak częstokroć z równie atrakcyjnym instrumentarium co zespoły grające na żywo. Często jedną z zalet takiego zespołu jest bardzo szeroki repertuar.

Ceny takich zespołów zaczynają się od ok. 6 tyś zł i sięgają nawet 10 tyś zł.

zespół weselny cena 2021 2022

Ceny zespołów 2+1 i OMB

I ponownie jakieś kwiatki 😉 OMB – 2+1?? Co to tym razem?

One Man Band – rzecz naturalna człowiek orkiestra czyli muzyka z urządzenia (w najlepszym rozwiązaniu grana ze styli przy użyciu instrumentu klawiszowego) całość okraszona wokalem. Takie rozwiązanie w przypadku wesela można zaproponować tylko raczej dla ludzi którzy muzykę na weselu uważają za przykrą konieczność albo z różnych powodów są zmuszeni do oszczędności.

2+1 – to podstawowe składy często max. 3 osobowe. Dwa instrumenty i wokalistka to tak najczęściej. Zakładam, że wszystko jest śpiewane oczywiście na żywo, ale co do muzyki to już tego nie zakładam, bo zwyczajnie się nie da, ale taki skromniejszy live act można zrobić jeżeli instrumentaliści są sprawni.

Ceny tego typu zespołów mieszczą się w przedziale 2,5 do 5 tyś zł.

Jakość wokalistów i instrumentalistów, a cena zespołu weselnego...

Nie jest żadną tajemnicą, że w dużej mierze na sukces zespołu składa się dobry gatunkowo, taneczny repertuar. Dobry repertuar zespołu to nie tylko znane piosenki disco polo i reszta szlagierów polskich. To również ogromna ilość zachodnich evergreenów bez których każda impreza będzie po prostu zwyczajna.

I tutaj kłania się kwestia wokalistów w zespole. Tak jak w życiu tak również w zespołach weselnych ludzie o większych możliwościach mają zwyczajnie wyższe gaże. Dlatego ceny zespołów są tak bardzo różne. Warto słuchać demo (a najlepiej na żywo) i porównywać warsztat wokalny. Dobry repertuar i wokaliści na weselu to 30% do sukcesu.

Jeśli zaś chodzi o instrumentalistów podobnie jak w przypadku wokalistów warsztat to podstawa, ale również instrumenty. Dobra gitara z peryferiami to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, perkusja tak samo, saksofon ponad 10 tyś zł. Często latami oszczędza się na zakup wymarzonego instrumentu i dba jak „o żonę” 😉

…c.d.n.