Ile kosztuje orkiestra na wesele 2022 2023?

Ile kosztuje orkiestra na wesele? Pytanie o koszt orkiestry weselnej to często pierwsze słowa Par Młodych. Przedstawiamy koszty wynajęcia orkiestry.

W tym wpisie postaram się przybliżyć temat ceny orkiestry weselnej, co się składa na taką bądź inną cenę oraz czego można się spodziewać dzwoniąc lub pisząc do orkiestry aby zapytać o koszt grania na weselu. Nie będzie to proste zadanie i nie sposób również podać konkretnych cen a jedynie półki cenowe w zależności od rodzaju orkiestry.

Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest to aby orkiestra Wam odpowiadała, tzn. ich muzyka i prowadzenie, nie cena, prestiż i cała sprzętowa otoczka (chociaż częstokroć poziom orkiestry idzie w parze z tym całym bałaganem).

A jeżeli jesteś zainteresowany ceną za wesele orkiestry TEQUILA to kliknij tutaj i zadzwoń lub napisz do nas 😉

ile kosztuje orkiestra na wesele - orkiestra weselna cena

Zadzwoń i zapytaj o cenę za wesele

698703481

wolne terminy orkiestra na wesele cena

Skład i rodzaj orkiestry na wesele a jej cena.

Orkiestry weselne można podzielić na trzy rodzaje:

Cena orkiestry weselnej grającej 100% na żywo

Orkiestra na żywo to brzmi dumnie, ale również będzie najdroższą opcją. Mam tutaj na myśli orkiestrę złożoną z instrumentalistów i wokalistów z prawdziwego zdarzenia (6 i więcej osób) których warsztat muzyczny i wokalny pozwala na zagranie i zaśpiewanie różnorodnego repertuaru (bo na taki najczęściej jest zapotrzebowanie na weselach) w jakości coverowej – czyli maksymalnie zbliżonej do oryginalnego wykonania.

Jeżeli oprócz tego orkiestra taka potrafi zręcznie poprowadzić wesele i zabawić gości weselnych to na pewno zrobi przyjemny weselny klimat.

Cena dobrej orkiestry weselnej grającej na żywo może wynosić 10tyś zł i więcej.

Cena orkiestry weselnej wykorzystującej style, sample i aranżacje - live act.

Ale co to znaczy orkiestra live act? 😉 Otóż, większość to właśnie live act. O takim zjawisku można powiedzieć wszędzie tam, gdzie wokaliści oczywiście śpiewają na żywo, instrumenty jak najbardziej grają ale część muzyki jest wykorzystywana z urządzeń elektronicznych. Style, sample, bazy aranżacyjne przygotowane pod skład orkiestry lub po prostu aranżacje dodatkowo „ozdobione” grą na żywo. Takie orkiestry są już mniej liczne (ok. 4-5 osób) jednak częstokroć z równie atrakcyjnym instrumentarium co orkiestry grające na żywo. Często jedną z zalet takiej orkiestry jest bardzo szeroki repertuar.

Ceny mniejszej orkiestry weselnej zaczynają się od około 5tyś zł i więcej…

Ceny mniejszej orkiestry weselnej zaczynają się od około 5tyś zł i więcej...

Ceny mniejszych orkiestr weselnych - 3 osobowe orkiestry i jednosobowe.

I ponownie jakieś kwiatki 😉 OMB – 2+1?? Co to tym razem?

One Man Band – rzecz naturalna człowiek orkiestra czyli muzyka z urządzenia (w najlepszym rozwiązaniu grana ze styli przy użyciu instrumentu klawiszowego) całość okraszona wokalem. Takie rozwiązanie w przypadku wesela można zaproponować tylko raczej dla ludzi którzy muzykę na weselu uważają za przykrą konieczność albo z różnych powodów są zmuszeni do oszczędności.

2+1 – to podstawowe składy często max. 3 osobowe. Dwa instrumenty i wokalistka to tak najczęściej. Zakładam, że wszystko jest śpiewane oczywiście na żywo, ale co do muzyki to już tego nie zakładam, bo zwyczajnie się nie da, ale taki skromniejszy live act można zrobić jeżeli instrumentaliści są sprawni.

Ceny małych orkiestr weselnych zaczynają się nawet od 2-3tyś zł.

Jakość wokalistów i instrumentalistów, a cena orkiestry weselnej...

Nie jest żadną tajemnicą, że w dużej mierze na sukces orkiestry składa się dobry gatunkowo, taneczny repertuar. Dobry repertuar orkiestry to nie tylko znane piosenki disco polo i reszta szlagierów polskich. To również ogromna ilość zachodnich evergreenów bez których każda impreza będzie po prostu średnia.

I tutaj kłania się kwestia wokalistów w orkiestrze. Tak jak w życiu tak również w orkiestrach weselnych ludzie o większych możliwościach mają zwyczajnie wyższe gaże. Dlatego ceny orkiestr są tak bardzo różne. Warto słuchać demo (a najlepiej na żywo) i porównywać warsztat wokalny. Dobry repertuar i wokaliści na weselu to 30% do sukcesu.

Jeśli zaś chodzi o instrumentalistów podobnie jak w przypadku wokalistów warsztat to podstawa, ale również instrumenty. Dobra gitara z peryferiami to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, perkusja tak samo, saksofon ponad 10 tyś zł. Często latami oszczędza się na zakup wymarzonego instrumentu i dba jak „o żonę” 😉

Jakość wokalistów i instrumentalistów, a cena orkiestry weselnej

Co wpływa na cenę orkiestry weselnej- podsumowanie:

  1. Ilość wokalistów i instrumentalistów w zespole oraz poziom ich warsztatu.
  2. Instrumentarium – zróżnicowanie oraz jakość instrumentów które wykorzystuje orkiestra.
  3. Jakość nagłośnienia którym dysponuje orkiestra.
  4. Jakość oświetlenia które jest dopełnieniem całości usługi którą orkietra oferuje.